Do przypraw

Pojemniki na przyprawy: młynki, pojemniki i moździerze | GEFU Polska

Aktywne filtry

Właściwe przyprawy dla nowych, ulubionych dań

Bez przypraw świat kulinarnych eksperymentów byłby po prostu nudny, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach mamy dostęp do szerokiej gamy dodatków z całego świata. Dzięki tej różnorodności nawet najprostsze składniki mogą tworzyć nowe, nieznane dotąd potrawy. Aby cieszyć się intensywnym aromatem ulubionych przypraw, szczególnie istotna jest ich jakość oraz sposób przechowywania. Dedykowane przyprawom produkty GEFU gwarantują, że Twoje ulubione dodatki pozostaną aromatyczne przez długi czas, nieustannie rozwijając swój smak podczas oczekiwania na swój wielki moment.

Jakich przypraw potrzebujesz? Tego nie może zabraknąć w Twoim przyprawniku

Ogromna różnorodność przypraw potrafi być wielkim wyzwaniem nie tylko dla początkujących kucharzy: których przypraw potrzebujesz, a bez których póki co możesz się obejść? Ostatecznie, idealne wyposażenie przyprawnika zależy od tego, w jakiej kuchni lubujesz się najbardziej – w przypadku dań orientalnych nie obejdzie się bez cynamonu i kardamonu. Natomiast dania kuchni meksykańskiej potrzebują chili i kminu rzymskiego.

Na początku warto jednak pomyśleć o podstawach: sól, pieprz, suszone chili, słodka papryka mielona, rozmaite zioła takie, jak bazylia czy rozmaryn – tego nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Następnie, w miarę poszerzania kulinarnych horyzontów oraz własnego stylu, można stopniowo urozmaicać zapasy o bardziej wysublimowane dodatki.

Sól i pieprz: podstawy prosto z młynka

Sól i pieprz to absolutny must-have każdej kuchni. Dlatego warto wybrać odpowiedniej jakości sprzęt: GEFU współpracuje z berlińskimi producentem przypraw Spicebar. W połączeniu z naszymi młynkami z serii X‑PLOSION, każde danie, bez względu na to, jak zwyczajne się wydaje, stanie się prawdziwym rarytasem. Wykonany z doskonałej jakości ceramiki młynek CYCLONE wyposażony jest w liczne, wybitnie ostre ząbki, dzięki czemu sól i pieprz mieli się wyjątkowo delikatnie i jednorodnie - dokładnie tak, jak sobie zażyczysz.

Zmielone przyprawy: doskonałe zabezpieczenie w szczelnym pojemniku

Przyprawy lub mieszanki przypraw, które na co dzień kupujemy w sklepie, zwykle są już zmielone i wymagają szczelnego zamknięcia i ochrony przed wilgocią. Dzięki naszym dozownikom do ziół i przypraw z serii X‑PLOSION, zarówno zmielone przyprawy, jak i suszone zioła czy nawet herbaty, zachowają pełnię smaku i aromatu na długi czas. Zamykane pokrywki doskonale chronią przed zwietrzeniem, a praktyczne etykiety do indywidualnego oznaczania zapewniają pełną przejrzystość i organizację.

Świeże zioła, orzechy i korzenie: posiekane w mgnieniu oka dzięku GEFU

Większość przypraw najwięcej aromatu uwalnia bezpośrednio po zmieleniu. Dzięki odpowiednim przyborom kuchennym w mgnieniu oka rozdrobnisz swoje ulubione zioła, orzechy czy korzenie. Szczególnie dobrze sprawdzi się tu moździerz X‑PLOSION wykonany z wytrzymałego granitu połączonego ze stalą nierdzewną. Dla fanów imbiru z kolei, polecamy porcelanowy moździerz SURI z dopasowaną tarką, idealną do ścierania korzeni.

Szlachetny design GEFU: przyprawa dla wszystkich zmysłów

Jak przechowywać przyprawy? Odpowiedź jest prosta: najaromatyczniej, jak to tylko możliwe - a do tego w eleganckim stylu! Pamiętaj, że oczy nie tylko patrzą - one jedzą razem z Tobą. Młynki do soli i pieprzu, czy rozmaite dozowniki na przyprawy, zwykle umieszczane są na stole razem z daniami. Nie powinny więc cieszyć tylko podniebienia - muszą dopieszczać poczucie estetyki. Projektując nasze kolekcje, nigdy o tym nie zapominamy, przez co nasze przybory kuchenne doskonale dopasują się do każdego stołu. Od klasycznego młynka do soli i pieprzu FLAVIO, po nowocześnie zaprojektowany, podwójny młynek LAMOLA – dla każdego coś dobrego! Pojemnik na przyprawy X‑PLOSION to świetne urozmaicenie stołowego wystroju, również do serwowania dipów i sosów.

GEFU to wyjątkowe doznania zarówno dla podniebienia, jak i oczu.